Az orosz fenyegetések hatására elindult a roham a jódkapszulákért Európában
Egész Európában emelkedett az eladott jódtabletták száma, olyan is van, ahol már hiánycikknek számít. A szakértők szerint nincs miért pánikolni.
Egész Európában emelkedett az eladott jódtabletták száma, olyan is van, ahol már hiánycikknek számít. A szakértők szerint nincs miért pánikolni.
Az erőművet működtető vállalat, a TEPCO három volt igazgatóját azzal vádolták, hogy nem tettek meg mindent a 2011-es földrengés és szökőár okozta nukleáris katasztrófa elkerüléséért.
2011. március 11-én a közép-európai idő szerint 6 óra 46 kezdődő tóhokui földrengés, valamint az azt követő cunami elképesztő csapást mért az atomenergiában mint a modern kor energiahordozójában hívő Japánra. Öt évvel a Fukusimában történt nukleáris baleset után azt már tudni lehet, azt emberi mulasztások idézték elő, s hogy a tragédia könnyen a 250 kilométerre lévő Tokió, illetve a környékén élő 50 millió ember evakuálását is követelhette volna. Sok minden azonban ma sem ismert, illetve az elmúlt években feledésbe merült. Az áldozatoknak is, magunknak is tartozunk azzal, hogy amit lehet, felidézünk.
A szerbiai közvélemény a mai napig sem tudja pontosan, mi is történt február végén a vincai nukleáris kutató intézetben és vajon megnőtt-e a radioaktív sugárzás, vagy sem.
Japánban állami alapot hoznak létre a fukusimai nukleáris katasztrófa érintettjeinek kártalanítása céljából. A japán parlament szerdán hagyta jóvá az erről szóló törvényt.
Hatalmas tározót építenek a Fukusima-1 atomerőműnél a sugárszennyezett víz ideiglenes elhelyezésére, amely a megrongálódott létesítményből és a hozzá csatlakozó kábelalagutakból szivároghat - jelentette be szerdán a japán kormány.
Egy nagyobb amerikai város ellen intézendő terrortámadás sokkal több halottal és áldozattal járna, mint ahogy azt korábban gondolták, ezért a katasztrófaelhárítási szakemberek átírták az erre az esetre kidolgozott forgatókönyvet - jelentette kedden a USA Today.
Több mint húsz év után is meglepetésekkel szolgál a világ legsúlyosabb nukleáris katasztrófája. Hiába tervezi a csernobili zóna betelepítését az ukrán kormány, a környezeti hatásokat vizsgáló tudósok egyöntetűen azt állítják: jóval többet kell várni erre, mint gondoltuk. Ugyanakkor a szörnyű baleset egészségre gyakorolt rövid és hosszú távú hatása még mindig nem ismert teljes egészében, sőt, az ellentmondásos adatok között igen nehéz kiigazodni.